+90 272 212 43 43, +90 505 003 03 03 info@senellerturizm.com.tr
+90 272 212 43 43, +90 505 003 03 03 info@senellerturizm.com.tr

BLOG

Hac, sözlükte yönelmek, ziyaret etmek anlamına gelir. Dini bir terim olarak hac; yılın belli günlerinde(Kameri aylardan Zilhicce ayında) kurallarına uygun şekilde ihram denilen örtüye bürünerek Arafatda ayakta durmak ve Kâbe’yi tavaf etmektir. Bu kutsal yerleri belirli zamanlarda ziyaret eden kimseye hacı denir.
Devamını oku
Peygamberimiz (s.a.v) bunun gibi umre haccı yapmak için yola çıkıp, Mescid-i Aksa’dan Mescidi Harama kadar, telbiye, tekbir ve tehlil getirenlerin geçmiş günahlarının affedileceğini de haber vermiştir.
Devamını oku
Hac kimlere farzdır, kimler Hac yapmalı? sorularının yanıtı haberimizde. İslam'ın beş şartından olmasına rağmen herkes üzerine farz olmayan Hac ibadeti belli şartlara sahip olan Müslümanlara farzdır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından edindiğimiz bilgilere göre hac ibadeti ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaştık.
Devamını oku
Eğer Kâbe hac mevsimi dışında ihramlı olarak tavaf edilir ve Safa ile Merve arasında say edilirse buna Umre denir.
Devamını oku

Blog ara

Hakkımızda

Hac ve Umre gibi farizaları eksiksiz ve mutluluklar içerisinde yerine getirmek insanın dolayısıyla toplumun da refahını artırır. İşte bizler insanın gelişmesinde ve kemale ermesinde toplumun huzur ve refahına vesile olan bu ibadetlerinde yanlarında bulunarak hizmet edebilmekteyiz.

En çok okunanlar

Hac Kimlere Farzdır

Umrenin Fazileti

Hac Nedir?